CZ | EN | DE | FR | ES

 

 


 

 

 

 

 

 

 

O nás

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. (BARD) byla založena v roce 2006 za účelem výzkumu, vývoje a pro vlastní výrobu mikrobiologických přípravků. Na konci roku 2009 zapsal Úřad průmyslového vlastnictví firmě BARD, s.r.o.

UŽITNÝ VZOR do Rejstříku užitných vzorů, jehož původci jsou Martin Suchánek Ing. arch. a Radim Klimeš. Začátkem roku 2011 stejní původci získali u Úřadu průmyslového vlastnictví pro svůj vynález PATENT s číslem Patentového spisu č. 302 297. Patent byl kromě České republiky též udělen v Austrálii, JAR, Maroku, na Ukrajině, v Číně, Japonsku, a nedávno i v USA.

Vyráběné produkty jsou založeny na mikrobiologických vlastnostech mikroorganismu Pythium oligandrum, který potlačuje plísňové, bakteriální, ale i jiné potíže u lidí i zvířat.

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. je zastáncem Trvale udržitelného rozvoje, jak podle Římského klubu, tak i definice Evropského parlamentu. V současnosti patří k předním výrobcům přípravků založených na mikroorganismech, které potlačují plísňové, bakteriální, ale i jiné projevy, které snižují kvalitu života, nebo mohou negativně ovlivňovat lidské a zvířecí zdraví.

Firma vyrábí kosmetické přípravky zhodnocené Dle přílohy I k Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 pro humánní oblasti. Soustředí se na řadu výrobků pro péči o lidskou pokožku, nohy, ruce, o ústní dutinu, pro intimní hygienu a o nehojící se rány. Toto zhodnocení je platné pro společenství států EU. Firma je držitelem rozhodnutí o schválení veterinárních přípravků, které se zaměřují u zvířat na plísňové a hnilobné nákazy.

Distribuce v ČR je zajišťována lékárenskými nebo veterinárními velkoobchody.

Výrobky firmy BARD s.r.o.:

  • jsou vhodné pro lidi nebo zvířata, kteří jsou citlivější na plísňová, kvasinková nebo bakteriální onemocnění
  • součástí přípravků je mikroorganizmus Pythium oligandrum
  • jsou bez vedlejších účinků
  • nevzniká na ně rezistence
  • nelze se jimi předávkovat
  • jsou vhodné pro všechny věkové kategorie
  • jsou bezpečné pro lidi se sníženou imunitou a pro citlivé jedince

Firemní filozofie je přirozený způsob péče o zdraví bez vedlejších nežádoucích a škodlivých účinků.

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. (BARD) používá pro své výrobky zlidovělý název CHYTRÁ HOUBA, na Slovensku MÚDRÁ HUBA a to z důvodu principu působení mikroorganismu Pythium oligandrum, který neprodukuje antibiotika a není schopen napadat jiné organismy než plísně.

VizionarDne 8.9.2011 při vyhlašování výsledků Firma roku 2011 - Ústecký kraj jsme patřili k finalistům soutěže.

Udělené patenty CZ, EP (Evropský patent), Kanada, Čína, Australie, Izrael, Japonsko, Maroko,Mexiko, Tunisko, Ukrajina, USA,  Jihoafrická republika.
Patentové řízení běží v Brazílii a Indii a dalších zemích.