CZ | EN | DE | FR | ES

 

 


 

 

 

 

 

 

 

O nás

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. (BARD) byla založena v roce 2006 za účelem výzkumu, vývoje a pro vlastní výrobu mikrobiologických přípravků. Na konci roku 2009 zapsal Úřad průmyslového vlastnictví firmě BARD, s.r.o.

UŽITNÝ VZOR do Rejstříku užitných vzorů, jehož původci jsou Martin Suchánek Ing. arch. a Radim Klimeš. Začátkem roku 2011 stejní původci získali u Úřadu průmyslového vlastnictví pro svůj vynález PATENT s číslem Patentového spisu č. 302 297. Patent byl kromě České republiky též udělen v Austrálii, JAR, Maroku, na Ukrajině a nedávno i v USA.

Vyráběné produkty jsou založeny na mikrobiologických vlastnostech mikroorganismu Pythium oligandrum k potlačování plísňových, bakteriálních, ale i jiných potíží u lidí i zvířat.

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. je zastáncem Trvale udržitelného rozvoje, jak podle Římského klubu, tak i definice Evropského parlamentu. V současnosti patří k předním výrobcům přípravků založených na mikroorganismech, které potlačují plísňové, bakteriální, ale i jiné projevy, které snižují kvalitu života, nebo mohou negativně ovlivňovat lidské a zvířecí zdraví.

Firma vyrábí kosmetické přípravky zhodnocené Dle přílohy I k Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 pro humánní oblasti. Soustředí se na řadu výrobků pro péči o lidskou pokožku, nohy, ruce, o ústní dutinu, pro intimní hygienu a o nehojící se rány. Toto zhodnocení je platné pro společenství států EU. Firma je držitelem rozhodnutí o schválení veterinárních přípravků, které se zaměřují u zvířat na plísňové a hnilobné nákazy.

Distribuce v ČR je zajišťována lékárenskými nebo veterinárními velkoobchody.

Výrobky firmy BARD s.r.o.:

  • jsou vhodné pro lidi nebo zvířata, kteří jsou citlivější na plísňová, kvasinková nebo bakteriální onemocnění.
  • součástí přípravků je mikroorganizmus Pythium oligandrum
  •  jsou bez vedlejších účinků
  •  nevzniká na ně rezistence
  • nelze se jimi předávkovat
  • jsou vhodné pro všechny věkové kategorie
  • jsou bezpečné pro lidi se sníženou imunitou a pro citlivé jedince

Firemní filozofie je přirozený způsob péče o zdraví bez vedlejších nežádoucích a škodlivých účinků.

Společnost Bio Agens Research and Development - BARD, s.r.o. (BARD) používá pro své výrobky zlidovělý název CHYTRÁ HOUBA, na Slovensku MÚDRÁ HUBA a to z důvodu principu působení mikroorganismu Pythium oligandrum, který neprodukuje antibiotika a není schopen napadat jiné organismy než plísně.

VizionarPod názvy Chytrá houba Pythie BIO vyrábí přípravky certifikované Certifikačním orgánem KEZ o.p.s., která splňují přísná pravidla pro biopřípravky.
Dne 8.9.2011 při vyhlašování výsledků Firma roku 2011 - Ústecký kraj jsme patřili k finalistům soutěže.

Udělené patenty CZ, EP (Evropský patent), Kanada, Čína, Australie, Izrael, Japonsko, Maroko,Mexiko, Tunisko, Ukrajina, USA,  Jihoafrická republika.
Patentové řízení běží v Brazílii a Indii a dalších zemích.